Jak užívat omega-3 a jsou lepší kapsle, nebo olej?

Produktů s omega-3 kyselinami najdeme celou řadu. Na co se zaměřit ve složení, a jak užívat omega-3 tak, abychom získali maximum účinků? Všechno podstatné se hned dozvíte:

Jak užívat omega-3 a jsou lepší kapsle, nebo olej?
  • Jaký je rozdíl v obsahu EPA a DHA?
  • Kolik omega-3 mám užívat?
  • Znáte výhody rybího tuku?

Co jsou omega-3 kyseliny?

Nenasycené mastné kyseliny omega-3 jsou látky, které se vyskytují v tucích. Mohou pocházet z rostlinných i živočišných zdrojů, přičemž zejména ty z rybího tuku mají v organismu perfektní vstřebatelnost. Omega-3 jsou nezbytné pro zdraví srdce a cév, pro vývoj mozku a nervové soustavy a pro náš zrak. Mnoho výzkumů jim však připisuje řadu dalších benefitů. Omega-3 kyseliny dále můžeme rozdělit na kyselinu EPA a kyselinu DHA.

DHA pro vývoj mozku, EPA na srdce

Jednotlivé mastné kyseliny jsou velmi zdravé, ale každá působí trochu jinak. Kyselina DHA hraje největší roli v dětství, kdy se vyvíjí mozek a nervová soustava. To platí už od období plodu, proto by na příjem omega-3 měly myslet nastávající maminky. Ačkoli kyselinu DHA potřebujeme samozřejmě po celý život, s vyšším věkem se dostává do popředí kyselina EPA. Ta působí hlavně na srdce a cévy. Pokud si tedy nejste jisti, jak užívat omega-3, doporučujeme obě kyseliny kombinovat, a především u dětí se zaměřit na omega-3 s vysokým obsahem DHA pro vývoj mozku. 

Kolik omega-3 mám užívat?

Obecně je třeba říct, že každý produkt je jinak koncentrovaný, a kapsle s omega-3 různě velké, a nejlepší je orientovat se podle doporučení na obalu. Obvykle se užívá 1-1,6 g omega-3 denně. Zvýšené množství by měly užívat těhotné ženy, sportovci, senioři, ale v podstatě každý, kdo se lidově řečeno necítí ve formě. Obvykle jsou obsažené v produktech s rybím tukem, a to má svůj důvod. Jak tedy užívat omega-3?

Rybí tuk je důležitý z více důvodů

Přirozeně totiž obsahuje vitamín D na imunitu. Jde o vitamín rozpustný v tucích, což znamená, že ke svému vstřebávání tuk potřebuje. Velkou výhodou rybího tuku je, že jde o přírodní zdroj omega-3 i Déčka. Pokud užíváte další vitamíny v tabletách, určitě je také konzumujte ve chvíli, kdy si dáváte rybí tuk v kapslích. 

Omega-3 na lžičku, nebo ve formě tobolek?

Nenasycené mastné kyseliny jsou k dostání buď ve formě kapslí, nebo jako rybí olej, který se užívá na lžíci. Ačkoli dnes není problém vyrobit ho bez rybí pachuti či vůně, většina lidí dává přednost omega-3 v kapslích. Díky želatinovému obalu se velice snadno polykají. Kromě toho mívají o něco lepší trvanlivost. Tekutý rybí tuk je dobré skladovat v lednici a v temnu, protože reaguje na teplotu a světlo. Chutnou novinkou posledních let je pak rybí tuk s příchutí, který rodiče nejčastěji kupují pro své děti. Bojujete s tím, že vaše děti vitamíny spíš odmítají? Pak dejte šanci právě ochucenému rybímu tuku. Je to nejlepší způsob, jak užívat omega-3 nenásilnou cestou.

 

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...

Vyzkoušejte OmegaMarine PREMIUM ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář