Platí na vysoký cholesterol dieta?

Ano, a dokonce díky ní zhubnete. Podívejme se blíže na to, která součást jídelníčku je při snižování cholesterolu nejvíc problematická, a jaká platí na vysoký cholesterol dieta:

Platí na vysoký cholesterol dieta?

Vysoký cholesterol není vidět

Není pravidlem, že na vysoký cholesterol trpí pouze obézní či nemocní lidé. Může ho mít i štíhlý mladý člověk. Odhalí ho krevní testy, což je jeden z důvodů, proč navštěvovat preventivní prohlídky u lékaře. Nespoléhejte proto na to, že když se cítíte zdravě, nemůžete trpět na vysoký cholesterol – z části jde o dědičnou záležitost. Přehnaná konzumace tuků totiž nesvědčí nikomu obecně. 

Omezte tuky ve stravě na 30 %

Pokud má vysoký cholesterol dieta pomoci snížit, držte se zlatého pravidla a ve svém jídelníčku mějte maximálně 30 % tuků. Z toho 1/3 může být z živočišných zdrojů a 2/3 rostlinného původu. 

Na tepelnou úpravu používejte kvalitní řepkový olej. Má dobré složení a vysoký kouřový bod. Pro studené pokrmy jsou vhodné panenské oleje. Ani s nimi to ale nepřehánějte. 

Klíčové body pro udržení normální hladiny cholesterolu:

  • nezapomínejte na účinné omega-3
  • jezte hodně vlákniny, která snižuje vstřebávání cholesterolu
  • omezte příjem soli a cukru
  • 3x týdně se alespoň 30 min hýbejte

Doplňujte omega-3 kyseliny

Obsahuje je především rybí tuk. Omega-3 jsou živiny pro naše srdce, mozek a zrak a lidské tělo si je samo nevyrábí. Je odkázáno na náš jídelníček a pokud nekonzumujete ryby 2-3x týdně, určitě si dopřejte rybí tuk v kapslích

Omega-3 pomáhají chránit srdce a cévy. Navíc připívají ke snížení škodlivosti nezdravých tuků na naše zdraví. V boji proti cholesterolu jsou proti klíčové. 

Potraviny s nízkým obsahem cholesterolu

 

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Nejprodávanější omega v ČR
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...

Vyzkoušejte OmegaMarine PREMIUM ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář