Sháníte vitamíny na mozek? Zaměřte se raději na omega-3!

S věkem začíná většina lidí poznávat, že už si nepamatují tolik věcí, co dřív, nebo že nedokážou pohotově reagovat. Patříte mezi ně? A hledáte kvůli tomu vitamíny na mozek? Poradíme vám náš tip: raději se zaměřte na omega-3.

Sháníte vitamíny na mozek? Zaměřte se raději na omega-3!

Co jsou omega-3?

Omega-3 mastné kyseliny známe už velice dlouho. Jde o součást zdravých tuků. Jsou to látky, které blahodárně působí na vývoj mozku a nervové soustavy, na srdce i na náš zrak. Omega-3 má ale hodně lidí nedostatek. Kvůli tomu, že jsou jejich hlavním zdrojem ryby a rybí tuk, které se v Česku konzumují velice málo. Abychom pokryli doporučené množství omega-3, měli bychom jíst ryby 3x týdně.

Nebo užívat rybí tuk. 

Proč jsou omega-3 tak dobré na mozek?

Podporují ho už od samotného začátku našeho bytí. Již u maminky v bříšku, kdy vzniká mozek jako orgán, jsou omega-3 zapotřebí. Velkou roli hrají v raném dětství, kdy se mozek vyvíjí velkou rychlostí. V dospělosti však máme trochu jiné potřeby – udržet si kognitivní funkce mozku a pokud možno mít pořád dobrou paměť a schopnost soustředit se.

Právě v tom nám omega-3 pomáhají. A protože si je tělo samo nevytváří, spíš než na vitamíny na mozek se zaměřme na příjem těchto mastných kyselin.

Odkud omega-3 získávat?

Jak už bylo zmíněno, hlavně z ryb. To je však pro mnoho z nás komplikované – pro někoho jsou ryby cenově nedostupné, jiným zkrátka jen nechutnají. Existují i rostlinné zdroje omega-3. Je to např. řepkový olej, různá semínka a ořechy. Těchto potravin bychom ale museli jíst obrovské množství a k naší smůle mají rostlinné omega-3 v organismu menší vstřebatelnost. 

Pohodlným řešením je užívat omega-3 v kapslích. Snadno se polykají, jsou vždy po ruce a nemají žádnou pachuť. Omega-3 určitě vyzkoušejte! Vitamíny na mozek totiž žádné valné účinky nemají. Ve své podstatě našemu tělu prospívají úplně jinak a ačkoli jsou velmi zdravé, zlepšení paměti od nich čekat nelze. Omega-3 mají oproti vitamínům na mozek vědecky podložené účinky!

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...

Vyzkoušejte OmegaMarine PREMIUM ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář