Jak užívat vitamín D? Doplnit ho můžete díky rybímu tuku

Možností, jak užívat vitamín D, je více. Existuje v tabletách, kapkách, dokonce i rozpustných plátcích, které se dávají na jazyk. Lišácky chytré je pak doplňovat Déčko v rybím tuku. V tomto článku si vysvětlíme proč.

Jak užívat vitamín D? Doplnit ho můžete díky rybímu tuku

Potřebujete vůbec vitamín D?

Ano! Stejně jako všechny ostatní vitamíny je i Déčko pro náš život nezbytné. Jistě už jste slyšeli o tom, že zdrojem vitamínu D je sluneční svit. Pokud vystavíme naši kůži slunci, vytvoří se v ní dostatek vitamínu. Problém je v tom, že kůži ve skutečnosti vystavujeme slunečnímu záření prakticky jen v létě u vody. 

Tvorbě vitamínu D brání vrstva oblečení i opalovací krémy. Ty nás však zároveň chrání před onemocněním kůže, proto bychom je měli používat a vitamín D doplnit pomocí pestré stravy.

K čemu je dobrý vitamín D?

Z jeho benefitů zmíníme ty nejzásadnější:

  • Podporuje imunitní systém,
  • má pozitivní vliv na kvalitu kostí,
  • pomáhá v organismu s hospodařením s vápníkem.

Déčko je potřebné již od narození po celý život. V každém věku je dobré z jiných důvodů. Protože žijeme v oblasti, kde nemáme dostatek sluníčka po celý rok, měli bychom se na dostatečný příjem vitamínu zaměřit. Takže, jak užívat vitamín D tak, aby to mělo maximální možný efekt?

Jak si vybrat vitamín D

Variant je mnoho. Na výběr existují tablety s vitamínem D, vitamín D v kapkách, želatinové tobolky, produkty s příchutí atd.. Vždy bychom měli sledovat složení. Obsažené množství vitamínu D se totiž může zásadně lišit. Důležité je i dávkování. Někdy stačí jedna kapka, jindy několik pilulek denně. Doporučené množství bychom neměli překračovat. Dostatek vitamínu D je důležitý, neměli bychom si ale zbytečně zahrávat s jeho nadbytkem. 

Jak užívat vitamín D? - ilustrační obrázek

Vícero výhod má vitamín D v rybím tuku. Jaké to jsou?

  • Rybí tuk je přirozeným zdrojem Déčka,
  • vitamín D je rozpustný v tucích – s tukem má lepší vstřebatelnost a využití,
  • rybí tuk obsahuje navíc cenné omega-3 pro zdravé srdce, mozek a zrak. 

Máte obavy z rybí pachuti? Rybí tuk v kapslích je v tomto ohledu naprosto bezproblémový. Želatinový obal bezpečně izoluje rybí odér uvnitř a kapsle se díky němu dobře polyká. 

Vitamín D dobře zapijte

Zde platí stejné pravidlo, jako u všech ostatních doplňků stravy. Ať už si vyberete kapsle, tablety či jinou formu (nejen) vitamínu D, vždy je dobře zapijte velkou sklenicí čisté vody. 

TIP: Pokud užíváte také vápník, doplňujte ho s vitamínem D ve stejnou dobu. Tyto dvě živiny krásně spolupracují a podpoří se ve využití v organismu.
 

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Nejprodávanější omega v ČR
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...

Vyzkoušejte OmegaMarine PREMIUM ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář