Jaké mají omega 3-6-9 účinky pro zdraví, a jak je správně užívat?

Pokud se snažíte myslet příjem živin, určitě vám neunikly ani mastné kyseliny. Shrnuli jsme, jaké mají omega 3-6-9 účinky na naše zdraví, a co udělat proto, abychom jich měli správné množství z těch nejlepších zdrojů.

Jaké mají omega 3-6-9 účinky pro zdraví, a jak je správně užívat?

Co se díky článku naučíte:

  • jaký je rozdíl mezi omega 3-6-9
  • proč se zaměřit hlavně na příjem omega-3
  • na co si dát pozor u omega-6 kyselin

Omega-3 jsou jednička

Ačkoli mají omega 3-6-9 účinky podobné, jednoznačně jim kralují omega-3. Tento typ mastných kyselin si tělo samo nevyrábí, a zároveň jsou pro něj nejdůležitější. 

Omega-3 prospívají srdci, mozku a zraku. 

Důležité jsou už v dětství, kdy se tyto orgány a smysly vyvíjejí. 

Omega-9, neboli kyselina olejová

Jak název napovídá, tak mají omega-9 zdroj hlavně v rostlinných olejích. Např. u olivového oleje tvoří omega-9 až třičtvrtě hmotnosti oleje. Jelikož je olivový olej důležitou součástí středomořské stravy, může to být důvod, proč jsou zdejší národy zdravější. Faktem je, že nahrazení živočišných tuků těmi rostlinnými, navíc v dobré kvalitě, má zdravotní benefity především pro srdce a cévy. 

S omega-6 je to složitější

Jednoznačně nám prospívají, ovšem je tu jedno ALE. V tom, že jich nesmí být moc. U omega-6 platí, že všeho moc škodí. 

Obvykle není problém je získat – najdeme je v rostlinných olejích, a jestliže si rádi dopřáváme obědy v restauraci, fast food, nebo si pochutnáváme na plněných oplatkách, tyčinkách či koblížkách, jedno je jisté – konzumujeme s nimi velké množství rostlinných olejů, a bohužel v nevalné kvalitě. Právě tímhle způsobem získáváme víc omega-6, než je zdrávo.

Řešení: vyhněte se zpracovaným potravinám, které jsme zmínili. Místo toho si dejte do salátu lžičku kvalitního olivového oleje, avokádo, nebo jezte oříšky. To jsou potraviny, odkud získat omega-6 v rozumné míře.

Co si z toho vzít?

Protože mají omega 3-6-9 účinky na naše zdraví nenahraditelné jinými živinami, doplňujte je pravidelně. Rozhodnout se můžete mezi kvalitním rybím tukem a konzumací rostlinných olejů, kterými nahradíte máslo a sádlo, a nebo si vyberte dobrý doplněk stravy. V každém případě půjde o přírodní a přirozený zdroj omega 3-6-9, který podpoří vaše srdce, mozek a zrak. 


 

OmegaMarine PREMIUM balení

OmegaMarine PREMIUM

Nejprodávanější omega v ČR

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se...

Vyzkoušejte OmegaMarine PREMIUM ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč

Načítám formulář